buty na koturnie damskie

Odpowiednie buty – warto zadbać o ich wybór

Wybór właściwych butów często generuje wiele kłopotów, ponieważ wymaga rozważenia wielu kwestii. Oprócz sprawy wizualnej powinna się także liczyć wygoda. Oto trochę rad, którymi należało by się kierować przy kupnie najstosowniejszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą planujesz wykonywać w trakcie noszenia obuwia.

Planujesz iść na plażę, pobiegać, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego obuwia. Na piesze spacery, zwłaszcza te po górach sprawdzą się doskonale trekkingi z dobrym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na którą chciałabyś iść w sukience – idealnym wyborem będą buty na obcasie, jakie dodadzą klasy całej stylizacji. Wielość obcasa wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich obcasów i okazjonalnie je ubierasz, nie zmuszaj się do kupienia 10 cm butów. Buty sportowe – w tym miejscu mamy ogromne pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do kręgli, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych dyscyplin sportu. Jeśli lubisz jedną aktywność, której poświęcasz sporo czasu zakup obuwie odpowiednie dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różne sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał się liczy

Kupując obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wyproudkowane. Idealnie spisują się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznej skóry mogą być mało komfortowe a także może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Posiadasz rozmiar 36? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą właściwe dla Ciebie. Tabele rozmiarów niektórych producentów są inne, dlatego też dobrze jest przymierzyć obuwie, jakie planujemy zakupić i zrobić w nich kilka kroków.
Szukasz komfortowych oraz stylowych butów zajrzyj do sklepu luxusowi.pl