osiedle na śląsku

Wybierz lokalizacje na Śląsku, w której warto zamieszkać

Rozmyślasz nad kupnem mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były niewątpliwie Katowice – centrum całego śląska. Katowice to z pewnością fantastyczna lokalizacja do zamieszkania. Wypada niemniej rozważyć również inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, przez co masz sposobność nabyć mieszkanie po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo ciekawych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, które zapewnia sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na które szczególnie opłaca się zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– obronny zamek królewski z XIV wieku
– cmentarz żydowski (kirkut) z XVIII/XIX w. na Podzamczu
– kościół filialny pw. św. Doroty z 1635 r.
– stary dworzec kolejowy Będzin (pocz. XX w.).
Miasto jest podzielone oficjalnie na osiem rejonów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście jak też Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są dość dużo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeżeli chcesz przejrzeć oferty domów a także mieszkań na sprzedaż albo wynajem wejdź na stronę agencji nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu ludzi są uważane za jedno z bardziej interesujących rejonów do osiedlenia się na Śląsku. To miasto trochę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, mimo tego w dalszym ciągu jest z nimi dość dobrze skomunikowane. Można tu znaleźć sporo miejsc, w jakich można odpocząć na przykład Staw Jeżowa i Park Jaworek. Na plus na pewno działa również względnie mały poziom bezrobocia. Miasto stawia również na sport oraz inne atrakcje, dzięki czemu ciężko się w nim nudzić. Rozpatrujesz przeprowadzkę? Obejrzyj oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska znajduje się na Wyżynie Śląskiej w samym środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma obszerną historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania wiele interesujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół Matki Boskiej Różańcowej (1890)
– Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes (1806)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury można również znaleźć dobre propozycje w tym. m.in. Centrum Handlowe Plaza, Miejskie Centrum Kultury oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miejsce z atrakcyjnymi cenami mieszkań, w jakich warto rozpatrzyć zakup nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tu znaleźć także korzystne oferty w nowym budownictwie. By zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży jak również wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.