Bytom – miasto warte zobaczenia

Śląsk to nie tylko Katowice. W regionie odnajdziemy wiele zaskakujących terytoriów, jakie będą potrafiły nas zafascynować swoim wyglądem również historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej goście decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina położona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli ubóstwiacie poznawać oryginalne miejsca, mające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając ścieżki Bytomia możemy ujrzeć spektrum styli architektonicznych. Szczególnie w sercu miasta. Spotyka się tam stary ogród miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo bliskiej odległości położony jest gmach Urzędu Miejskiego, jaki został postawiony w stanie międzywojennym. W tym samym okresie stanęła jeszcze pływalnia miejska, leżąca blisko urzędu. W okolicy znajdują się cudowne przedwojenne wille. Perfekcyjnie przedstawiają różną historię miasteczka. Bytom jest jednym z najdawniejszych miast w Polsce. Został założony 3 lata przed Krakowem, jednakże pierwsze potwierdzone doniesienia o miejscowości pochodzą z 1105 roku. W sercu miasteczka zlokalizujemy multum zabytkowych domów, jednak na naszą uwagę zasługuję dodatkowo inne obszary Bytomia. Na jego przedmieściach usadowiony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa także sauna. W miasteczku spotkamy się z obfitą ofertą kulturalną. Możemy skusić się na spektakl do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeśli pośród nas są wielbiciele sztuki nowomodnej, to powinni oni przejść się w stronę dawnych obszarów pokopalnianych nieopodal serca miasta. Odkryją tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są stare obiekty cechowni oraz administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy uwielbiają późne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny razem z kręgielnią. Na miejskim placu odnajdziemy wiele spokojnych miejsc, w jakich możemy przyjemnie spędzić wolny czas.

Miasto wspaniałe duchem

Nie zastanawiaj się i już dziś wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla osób aktywnych fizycznie, czynne są punkty sportowe. Jeśli preferujesz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jakiejś z wielu kafejek oraz barów, jakie znajdują się w centrum miasteczka. Dzięki dużej ofercie atrakcji, na pewno wyszukasz tu miejsce dla siebie.