Skandynawia w Twoim domu

Jeśli kiedykolwiek byliście w terenach skandynawskich, świetnie zdajecie sobie sprawę, jaki jest tam mikroklimat. Jest zimny także surowy. Jednakże wnętrza urządzone w trendzie skandynawskim, w ogóle nie oddają występującego tam zimnego klimatu. Wprost odwrotnie. Pomieszczenia, w których dominuje ten trend są pozytywne dodatkowo jasne. Gustowne dodatki nadają pomieszczeniu przyjemny wygląd. Stąd też coraz więcej postaci decyduję się, by urządzić swoje mieszkanie akurat w tym trendzie. Które meble, a ponadto fragmenty lokum powinniśmy dobrać, żeby urządzić nasz dom w stylu nordyckim?

CZYTAJ TAKŻE – Sufity z oświetleniem lub podświetleniem

Jak urządzić mieszkanie po skandynawsku

Moda na trend skandynawski doszła właściwie już do większości zakątków globu. W naszym kraju również cieszy się wzrastającą popularnością. W stylu nordyckim górują przede wszystkim pastelowe barwy. Stropy i ściany winnym być w kolorze śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy się zdecydować przede wszystkim te zrobione z drewna w jasnym kolorze. Co do dodatków, które chcemy umieścić w naszym gniazdku, prawidłowo zdecydować się na ogromną liczbę poduszek, narzut czy pledów. Także sympatycznie widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła lokum. To, co odznacza ten styl na tle pozostałych, to jego praktyczność, naturalność oraz wygoda. Strońmy od syntetycznych surowców. Lokum po nordycku charakteryzuje się wyrazistymi kształtami również kolorami. Wybrane przez nas detale wystroju mieszkania mogą być wielobarwne. Właściwie jeśli były w odcieniach pastelowych. By nadać pomieszczeniu jeszcze bardziej prywatny wygląd, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe grafiki. Nie ma też przeciwskazań, ażeby ulokować w paru miejscach nasze ukochane wersety.

Komfort i wygoda

Trend nordycki wyróżnia się przede wszystkim minimalizmem. Nie starajmy się gromadzić w naszym wnętrzu mnóstwa akcesoriów. Wykorzystane przez nas artykuły powinny być przede wszystkim proste również lekko wyglądające. Mile postrzegane będą także dodatki wyprodukowane z metalu, plastiku, bądź szkła. Znaczące jest to, iż przy właściwie niskim nakładzie finansowym, może zmienić wystrój naszego wnętrza oraz cieszyć się nowoczesnym mieszkaniem.