Obowiązkowy dodatek do ubioru

Autonomicznie od tego, w jakich pantoflach funkcjonujemy na co dzień, u każdego spośród nas w szafie przyuważymy skórzane buty. Wyśmienicie się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza również co najistotniejsze, są zdecydowanie wytrzymalsze niż obuwie wykonane ze syntetycznych półproduktów. Nic więc nadzwyczajnego, że posiadamy jedną bądź dwie pary trzewików z tego materiału. Ażeby jednakże służyły nam długo, trzeba właściwie o nie dbać. W przeciwieństwie do butów wykonanych z innych materiałów, te skórzane potrzebują gruntowniejszej konserwacji.

Parę rad jak zadbać o obuwie

Na samym starcie starannie przemyj nawierzchnie trzewika ze wszelakich zabrudzeń przy pomocy mokrej ściereczki, czy również myjki. Zamiast wody umiesz także zastosować specjalną pastę bądź również płyn do mycia butów. Wcześniej jednak upewnij się, iż wykorzystany przez Ciebie preparat jest dedykowany do gatunku skóry, z jakiego stworzone jest obuwie. Pamiętaj by dogłębnie umyć zarówno grzbiet buta, jak również zelówkę. Przywiąż też uwagę do wszystkich zakamarków, lub przeszyć. Bardzo często akurat w tych miejscach gromadzi się mnóstwo brudu. Po ogarnięciu, pozostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia pęknięć i przesuszania skóry butów, najlepiej jest użyć pastę do butów. Może to być zarówno pasta wielofunkcyjna bądź towar, jaki jest dedykowany do pielęgnacji określonego gatunku skóry. Narzuć grubą powłokę i poczekaj koło 30 minut. W tym czasie środek winien się wchłonąć. Resztę możesz oczyścić ściereczką, a następnie wypolerować trzewiki, aby nadać im połysk. Aby jeszcze lepiej zakonserwować skórzane obuwie, mnóstwo postaci ponadto czerpie z wosku pszczelego.

Niestandardowe techniki dbania o buty

W przypadku, kiedy nie posiadamy pasty do butów, potrafisz użyć ekologiczne preparaty. Skórka z bananów może posłużyć nam do oczyszczenia pantofli zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, albo olej z orzechów włoskich znakomicie natłuszcza powierzchnie butów skórzanych. Dzięki temu, umiesz ponownie upajać się pięknym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj jednak, aby buty skórzane konserwować przynajmniej raz w tygodniu.
Markowe skórzane buty zamawiaj na luxusowi.pl!