Przedwojenne budownictwo

Wielu postaciom, kamieniczki kojarzą się osobliwym nastrojem. Wyjątkowo często są to dworki, jakie powstawały w okresie przedwojennym, gdy to najważniejsze dla konstruktorów było popisanie się swoim warsztatem. W związku z tym, jeśli przejdziemy się alejami miasteczek, nie zlokalizujemy dwóch bliźniaczych obiektów pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one posiadać parę części identycznych, ale nigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie miejsca umieszczone w kamienicy, to wysokie pomieszczenia, jakie zapewniają nam niesamowite możliwości kompozycji wnętrza. Przyuważymy też pomieszczenia mające wyjątkowo dużą powierzchnie, którą umiemy stosownie zagospodarować. Wbrew pozorom, nawet nieduże mieszkanie pozwala nam na interesujące umeblowanie wnętrza.

Współczesny styl w starej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, zastanów się nad ukazaniem ceglanej ściany. Dzięki temu uwypuklisz nie jedynie przedwojenny charakter, lecz też nadasz mieszkaniu industrialny wizerunek. Z cegłą będą się wyśmienicie komponować ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego wystroju wyśmienicie będą pasować meble w jasnych barwach. By podkreślić industrialny styl wnętrza, przemyśl przymocowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one mieszkaniu nie zaledwie efektownego wyglądu, lecz oświetlenie pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak intensywne. By przełamać pastelowe tony ścian dodatkowo mebli, warto nabyć wersalkę lub fotele w żywych kolorytach, jak na przykład czerwieni lub zieleni. Na ceglanych ścianach wspaniale będą się prezentować obrazy, albo półki z książkami w intensywniejszych odcieniach.

Przygotuj swoje wnętrze

Wysokie sufity, potrafią kojarzyć się przewadze postaci z przestrzenią, jaką bardzo trudno jest zagospodarować. Z tego względu, decydujemy się na pomniejszenie pomieszczenia. Jest to rozsądne rozstrzygnięcie. Powoduje, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Jeżeli posiadamy drobniejsze wnętrze, umiemy ponadto zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu podzielimy przestrzeń na dwa niezależne poziomy. Ponadto dzięki temu rozstrzygnięciu zorganizujemy miejsce, jakie możemy w dowolny sposób zaaranżować. Posiadając wyłącznie pojedynczy pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do sypiania. Jeśli mamy dwa, ewentualnie trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do roboty, bądź nasza własna biblioteczka.