Czy osoba starsza powinna mieć smartfon?

Dużo jednostek uważa, iż wybór smartfonu dla osoby starej, to bardzo zła decyzja. Uważają, że osoba starsza nie poradzi sobie z obsługą tak zawiłego urządzenia. Kolejnym podawanym powodem jest to, że Starzy nie wymagają telefonu typu smartfon, bo nie wykorzystają wszystkich opcji oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie, ile młodych postaci stosuje lub również zna wszystkie funkcje, jakie są w smartfonie. Seniorzy, jeśli dać im stosownie dużo czasu, po jakimś czasie również zaczną posługiwać się nimi umiejętnie.

Wygoda eksploatacji

Bzdurą jest to, że seniorzy posiadają kłopot z eksploatacją innowacyjnych urządzeń. Starczy przeznaczyć im zaledwie trochę czasu. Wykazać, w jaki sposób, mogą czerpać z określonego sprzętu. Smartfon dla starszego ma wielką przewagę nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, można zaadaptować rozmiar czcionki, która ma być wyświetlana. Po drugie, na pulpicie urządzenia wolno ulokować ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co jednostka starsza nie będzie musiała tracić czasu, by wykonać ważny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Kluczowe jest jeszcze to, iż w smartfonie nie ma typowej klawiatury, która może być dla kobiet starszych kłopotem. Mogą ich po prostu nie zauważyć. Smartfon posiada tę korzyść, że klawiatura liczbowa zajmuje niezwykle istotną część ekranu również jest bardzo dokładnie zauważalna. Także, nawigacja po smartfonie jest wiele wygodniejsza, niż po tradycyjnym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, by odszukać odpowiedni kontakt, do jakiego chcieliśmy wykonać telefon.

Nowoczesny senior

Coraz więcej starszych woli iść z duchem czasu również mieć nowatorskie urządzenia. Z pewnością odnajdą się osoby, jakie cenią sobie tradycje i pozostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Wystarczy jednakże wyeksponować im zalety, jakie posiada smartfon, takie jak wielki dotykowy ekran, albo też sposobność wykonywania zdjęć, aby uchwycić chwile z wnukiem. Sami dostrzeżecie, jak błyskawicznie zmienią stanowisko i będą pragnęli zacząć korzystać z nowinek.

Odwiedź portal – OPINIE RTV AGD